Geometry @round us – Geometrija @okoli nas

Z veseljem poročamo o novi nagradi eTwinning za našo šolo. Projekt Geomerty @around us je bil  v Sloveniji nagrajen z nagrado ZLATI KABEL v kategoriji vključenosti v kurikulum.

V projekt so bili vključeni učenci 4. razreda (Slovenija) in 5. razreda (Portugalska). Odlika projekta je, da je temeljil na projektnem pristopu in se osredotočili na vprašanje, kako geometrija vpliva na naše vsakodnevno življenje.  Učenci so morali pogledati okoli sebe in razumeti pomen geometrije v vsakdanjem življenju.
Na začetku projekta sta bili v projekt vključeni šoli iz Slovenije in s Portugalske, kasneje pa se je pridružila še ena šola s Portugalske.

Projektne dejavnosti so bile vključene v kurikulum, in sicer v ure naravoslovja, matematike in likovne vzgoje. Učenci so uporabljali sodobno IKT-tehnologijo sodelovali so na video konferencah in z računalniki sodelovali z vrstniki s Portugalske in preizkušali programe virtualne resničnosti s 3D očali.

Skip to content