The Paths of Friendship

V začetku šolskega leta 2018/19 smo se povezali z osnovno šolo Il Guercino, iz majhnega mesteca Cento, v provinci Ferrara, Italija. Skupni cilj obeh šol je spoznati kulturo sosednje države, njeno lego, značilnosti, kulinariko, šolski sistem in druge zanimivosti. V projektu sodelujejo vsi učenci 7. razredov, saj je snov pri angleščini podobna tisti, ki jo usvajajo naši sosedje, tako bomo ob redni snovi pri pouku angleščine spoznali in za primerjavo obravnaali poleg angleško govorečih držav tudi Italijo.

Z učenci smo se spoznali na prvi videokonferenci že septembra, ko smo se dogovorili, da bomo izbrali skupni logo, ki so ga narisali učenci obeh šol. Dosedaj pa smo si izmenjali tradicionalna pisma, katerim bodo do konca leta sledile še božično/novoletne voščilnice, izmenjava tradicionalnih zimsko-prazničnih receptov in trojezični slovarček na temo šolske ureditve, predmetov, urnika in ostalih šolskih aktivnosti. Do konca šolskega leta pa nas čaka še veliko drugih zanimivih nalog, vse dokler prijatelje iz Centa ne pričakamo na obisku naše šole, ki bo meseca maja.

Skip to content